Bebeklerinizi Mevsim Geçişlerinde Nasıl Giydirmelisiniz?

bebekino

Bebeklerin cildi, nem ve sıcaklık onu nasıl giydireceğinizi belirliyor. Yazın sıcakları ile vedalaşıp sonbaharın ılık esen rüzgarlarına kendinizi bırakırken bebeğinizi nasıl giydirmelisiniz ve nelere dikkat etmelisiniz.

Bebeğinizin kışlık kıyafetlerini, kışın nasıl giymeniz gerektiğini bu yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. Bebek kışlık kıyafetleri kışlık tulumların en kalitelileri Bebekino’da!

Çocuğunuzun mevsim yağmurlarını, serin havaları veya birden çıkan güneşi en iyi şekilde karşılaması için giyimde özenli davranmalısınız. Peki bu arayı nasıl tutturacaksınız, sizin için araştırdık.

Ne İnce Ne Kalın

Kış soğuklarında küçük yavrunuzun rahatlıkla hareket edeceği kazaklar, yelekler, peluşlarla koruyabilirsiniz. Üşümesini engelleyerek mevsime ayak uydurmasını sağlayabilirsiniz.

Ancak mevsim geçişlerinde çocuğunuzun giyimine biraz daha dikkat etmeniz gerekir. Çok sıkı, kat kat ya da çok ince giydirmemelisiniz.

Kışlık kıyafetler koruyucu ve ısı tutucu özelliklere sahiptir. Bebeğinizi kat kat giydirmek onun daha fazla terlemesine yol açabilir.

Gün içerisinde değişen hava durumuna uyum sağlamak için birkaç çeşit kıyafeti yanınızda bulundurmalısınız.

Mevsimlik bluzleri pantolonlar veya uzun kollu takımları mevsim geçişlerinde çocuğunuza giydirebilirsiniz. Bunun yanı sıra mevsim geçişlerinde tulumların kolaylığını da kullanabilirsiniz.

En Fazla İki Kat Giydirin

Mevsim geçişlerinde bebeğinizin huzurlu ve mutlu olması için terleme ve üşüme dengesini doğru tutmalısınız. En fazla iki kat kıyafet giydirmelisiniz.

Kat kat giydirmek onun üşümesine engel olmayacak terlemesine ve soğuk almasına neden olacaktır. Bu yüzden kışa girerken bebeğinize yelek, mont ve peluş takımlardan rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Havanın serin olduğu zamanlarda onları sıcacık tutacak üstlerini kolayca çıkarıp terlemesini engelleyebilirsiniz.

Kumaş Yapısına Dikkat Etmelisiniz

Minik bebeğinizin & çocuğunuzun havalara uyum sağlaması için giydirdiğiniz kıyafetin yapısı da önemli,. Pamuklu kıyafetler, elyaf montlar tercih etmeniz önemli.

Pamuklu olmayan kumaşlar bebeğinizi ısıtma da etkili olmayacağı gibi nefes almayacağından terlemesini de etkileyecektir.

Bebeğinizin cildi için doğru alışverişi hemen yapın, takımlara ve peluş giysilere buradan göz atabilirsiniz!

İlayda Aydemir

editörün tüm yazıları

Yorumla

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.